ekonomiya-na-otdyihe

Гарантований спосіб, як відкласти гроші на відпочинок

Гарантований спосіб, як відкласти гроші на відпочинок    

Сьогоднішня складна економічна ситуація змусила багатьох людей відмовитися від відпочинку. Але чи справді варто відкладати свій відпочинок до кращих часів? Адже психологи уже давно довели, що позбавляючи себе такої довгоочікуваної відпустки, ми можемо «підчепити» серйозну депресію і навіть впасти у відчай.

Тому місце для маленьких радощів завжди повинне бути в нашому житті. Одним із варіантів таких радощів є щорічний відпочинок. І не просто два тижні валяння на дивані перед телевізором із пачкою чіпсів чи попкорну. А справжній відпочинок біля моря, на березі з білосніжним пісочком, пальмами, басейнами, чудовим морським кліматом і теплим яскравим сонечком.

А щоб це все не залишилося просто красивою мрією, треба починати втілювати її в реальність уже сьогодні.

Отож беріть ручку, аркуш паперу і записуйте декілька пунктів як зекономити та відкласти гроші на відпочинок.

Відкладайте! Завжди!

Ви думаєте, що  у вас маленька зарплата? Але не зважаючи на це вам вистачає на все необхідне. А якщо би ваша зарплата була на 400-500 гривень меншою. Думаєте, вам би уже не вистачило на все необхідне? Правильно, вистачило б. Просто ви б викреслили один-два пункти зі своїх щомісячних витрат.

Що таке сьогодні 400 гривень? Це приблизно 20 доларів. Щоб зекономити таку суму в місяць вам потрібно відмовитися приблизно від таких покупок:

  •         Сукня або костюм. Часто буває, що попереду якийсь корпоратив, весілля чи інша святкова подія, ми заглядаємо в шафу, а в ній немає підходящого наряду. Ми зразу ж йдемо шукати нову сукню чи костюм. А чи знаєте ви, що багато знаменитих та відомих людей взагалі майже щодня ходять в одному й тому ж одязі. Наприклад, відомий Стівен Джобс завжди і всюди вдягав свою улюблену водолазку і джинси. Думаєте, він не мав грошей купити собі шикарніші наряди? Він міг скупити не те що десяток нарядів, а десяток брендових магазинів з цими нарядами. Можна взяти до прикладу і президента США Барака Обаму. Він також має декілька дублікатів одного й того ж костюма. І на більшість подій ходить лише в ньому. На його думку, щоденний вибір наряду віднімає надто багато дорогоцінного часу. Тому пам’ятайте, що не одяг красить людину.
  •         Відпочинок у кафе і барах. Як мінімум один-два рази в тиждень ми ходимо з друзями кудись розважитись. Це може бути кафе, бар, більярд, боулінг, сауна. Після відпочинку залишаємо там як мінімум 100-150 гривень. В місяць це виходить в середньому 800 гривень. А ви знаєте, що можна провести час в колі друзів не менш цікаво, але скоротити свої витрати наполовину? Для цього збиратись потрібно не в кафе чи барах, а в гостях у друзів. А також запрошувати їх до себе. А розважитись можна різноманітними іграми. Наприклад, настільні ігри – типу монополії, рухливі – типу пантоніми, інтелектуальні ігри – типу вікторин.
  •         Продукти харчування. Їсти потрібно. Більше того, це необхідно. Але і цей пункт ми можемо «врізати». Візьмемо, для прикладу, що в місяць ви тратите на їжу 800 гривень. Тобто близько 200 гривень в тиждень на одного. А чи складаєте ви собі перелік продуктів, які маєте купити на тиждень? А чи підраховуєте в грошах, скільки їжі ви викидаєте після всіляких святкувань? Тоді почніть складати ці списки і підраховувати. Продумайте собі завчасу, що саме готуватимете цього тижня, запишіть меню і купуйте тільки необхідне. Побачите, що як мінімум гривень 200 в місяць ви зекономите.
  •        Всілякі непотрібні дрібнички. Майже в кожного з нас є вдома купа речей, якими ми не користуємося, або користуємося надзвичайно рідко і без яких абсолютно могли б обійтися. Це всіляка біжутерія, десяток ременів, два десятка шарфів, п’ять старих сумочок. Це все більш притаманно дівчатам – скуповувати все, що раптом сподобалося. Дуже погана риса, якої терміново треба позбуватися. Пам’ятайте, чим менше вдома всілякого старого непотребу тим краща там енергетика. Це доведено.

Накопичуйте заощадження правильно!

А тепер перейдемо до підрахунку.

Отож, якщо ви знайдете в собі силу волі і скористаєтеся вище наведеними порадами, то як мінімум 400 гривень зможете відкладати щомісяця. Ці гроші не потрібно класти під подушку. Там вони не почнуть розмножуватися. І щоб вони не «муляли» вам очі покладіть їх в банк. Сьогодні банки дають на депозити в гривнях в середньому 20% річних.

Тобто 20% від 400 гривень це 80 гривень. Тобто наступного місяця у вас уже буде 480 гривень. Через два місяці у вас буде вже 960 гривень. Тобто 400грн+80грн+400грн+80грн. А через рік у вас буде 5760 гривень. Тобто 400грн*12 місяців+80грн*12 місяців.

Цієї суми цілком вистачає на повноцінний відпочинок у Болгарії. Якщо ж відкладати хоча б на 50-100 гривень більше, то можна наскладати на путівку в Туреччину.

Цьогорічні путівки в Болгарію на високий сезон починаються від 335Є (сьогодні це 8500грн) за двох осіб в готель 3* по системі все включено.

Туреччина на такий же сезон, 3* на двох, все включено починається від 630$ (сьогодні це 14300 грн).

Як бачите, ціни насправді не такі й аж позахмарні. І тому відмовлятися від такого омріяного відпочинку все ж таки не варто.