IMG_5445

Чому варто відвідати Туреччину

13Туреччина – чудова країна. Сонячна, тепла, привітна. Особливо захоплює дух її повітря. Уявити тільки: море, гори, зелень і солодкі запахи трав та фруктів… Дуже цілюще поєднання. Проте, якщо є непереносимість вологості, то краще обирати для своєї подорожі Єгипет. Адже вологість в Туреччині може сягати 60%. В той час як в Єгипті вона рідко перевищує позначку 35%-40%.  Для порівняння – у нас вологість повітря в сонячну і суху погоду – в районі 45%-60%. В дощову погоду – від 65% до 90%. 

На фото – недостиглі лайми.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

В Туреччині дуже дорогий газ і електроенергія. Тому турки встановлюють на дахах сонячні батареї і водонагрівачі. Так дешевше. А ще у них дорогий бензин. В середньому 1,5 Є (26 грн/л). У 2012 р ціни на бензин в Туреччині побили світовий рекорд.

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Як нам пояснив гід, турки роками живуть у недобудованих будинках, аби не платити податок на землю і нерухомість. Тому що цей податок сплачуеться тільки тоді, коли будинок повністю збудований.

5

 

 

 

 

 

 

 

 

Дуже цікаво спостерігати як гори затримують в Туреччині грозові хмари, недопускаючи їх до моря. Тобто над пляжем біля моря небо чисте-чисте. А за пару сотень метрів над горами скупчуються темні грозові хмари.

6

 

 

 

 

 

 

 

 

А от і наш готель. Той що зелений на задньому плані.

7 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Зелені кущі на передньому плані – це плантації бананів. В Туреччині існує легенда, що їх тут почали вирощувати жінки. Банани ростуть лише на пустинному та сухому грунті. Саме такі неродючі землі батьки вдавнину залишали у спадок своїм донькам. А синам віддавали родючі землі високо в горах. На родючих землях росло майже все, а от на сухому грунті нічого не хотіло рости. Тоді жінки додумалися засадити свої плантації бананами. Отак от на турецьких землях з'явилися бананові кущі.

10

 

 

 

 

 

 

 

 

Такі от басейни в Туреччині можна зустріти майже біля кожної багатоповерхівки. В них купаються тільки мешканці будинку. А оскільки мешканці весь день на роботі, тому до вечора басейни пустують.